تلویزیون تی سی ال ارزان قیمت

تلویزیون های تی سی ال معمولا ارزان‌ تر از مدل‌های سامسونگ، سونی و ال جی هستند. دلیل ارزان بودن چیست و آیا خرید تلویزیون TCL کار درستی است؟

شکل- تلویزیون تی سی ال ارزان قیمت

تلویزیون تی سی ال ارزان قیمت – چرا تلویزیون های TCL اینقدر ارزان هستند و آیا ارزش خرید دارند؟

تلویزیون های TCL معمولا با قیمت‌های منطقی روانه بازار می‌شوند. این در حالی است که حداقل روی کاغذ اختلاف چندان زیادی با سایر برندهای مطرح بازار ندارند. اما راز ارزان بودن تلویزیون های هوشمند TCL چیست؟ آیا کیفیت آنها تفاوت فاحشی با دیگر برندها دارد.

حکمت ارزان بودن تلویزیون های TCL چیست؟

تلویزیون چندان کالای ارزان‌قیمتی نیست. وقتی خریداران نگاهی به قیمت‌های سامسونگ، سونی و ال جی می‌اندازند، حق دارند که به کیفیت گزینه‌های ارزان‌قیمت شک کنند. اما باید بدانید که تی‌ سی ال توانسته بود در سال ۲۰۱۹ پس از سامسونگ جایگاه دومین تولیدکننده تلویزیون در جهان را از آن خود کند.

تلویزیون تی سی ال ارزان قیمت

این جایگاه نیز به‌ خاطر ارائه تلویزیون های هوشمند با کیفیت قابل قبول و در یک بازه خاص به‌ دست آمد. محصولات این شرکت بین میان‌رده و پرچمدار قرار می‌گیرند. انکار نمی‌کنیم که کیفیت بالای بهترین شرکت های سازنده تلویزیون در جهان را ندارند، اما اختلاف بین آنها نیز چندان زیاد نیست. این شرکت چینی به سه قسمت محصول، خدمات و سرمایه‌گذاری تقسیم گردیده است.

قسمت محصول مسئول ساخت تلویزیون، ساندبار، گوشی و … است. در حالی که دو بخش دیگر تمام تلاش خود را صرف کسب درآمد بدون نیاز به تکیه کردن به خریداران محصولات الکترونیک می‌کنند. در واقع TCL چند شریان درآمدی دارد که به این شرکت اجازه می‌دهند تلویزیون هایی ارزان تر از بقیه شرکت‌ها عرضه کند.

همین شیوه مدیریت باعث شده که شکست‌هایی همچون بازسازی بلک‌بری یا تولید ناموفق یک گوشی تاشو تاثیر چندانی روی عرضه محصولات الکترونیک این شرکت نداشته باشد. البته از طرفی همین رویه باعث شده که تاکنون محصول خارق‌العاده‌ای همچون سری پلی‌استیشن سونی یا گلکسی سامسونگ از سوی این شرکت نبینیم.

در واقع متمرکز نبودن همه‌چیز بر بخش الکترونیک باعث شده که TCL بتواند به‌عنوان یک بازیگر عادی تلویزیون های خود را با کیفیتی قابل قبول و البته ارزان تر از سایر رقبا روانه بازار کند. تلویزیون هایی که به‌راحتی کاربران عادی را راضی خواهند کرد.

source

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم