تلویزیون های ۲۰۲۰ QLED سامسونگ

هوش مصنوعی در حوزه تلویزیون تحولات زیادی را به همراه داشته است که می‌توان بسیاری از این تحولات را در تلویزیون های ۲۰۲۰ QLED سامسونگ مشاهده کرد.

شکل - تلویزیون های ۲۰۲۰ QLED سامسونگ

نگاهی به تحولات هوش مصنوعی در تلویزیون های ۲۰۲۰ QLED سامسونگ

ورود هوش مصنوعی به تلویزیون‌ها مزایای بسیاری را با خود به دنیای سرگرمی آورده است، از پردازش سریع‌تر و باکیفیت‌تر تصاویر تا پیشنهادهای هوشمندانه محتواها و قابلیت ارتقا تصویر (Upscaling) همگی موجب شده تا تجربه تماشای تلویزیون‌ برای بیننده‌ها متحول شود و آنها راحت‌تر و چشم‌نوازتر محتوای مورد علاقه خود را پیدا و مشاهده کنند. پیش‌بینی می‌شود که این رویه طی سال‌های آینده پیشرفت‌های خارق‌العاده‌ای را در دنیای سرگرمی به وجود بیاورد و امکانات بی‌نظیری را در اختیار بیننده‌ها بگذارد.

یکی از عرصه‌هایی که با ورود هوش مصنوعی به تلویزیون‌ها متحول شده صدای تلویزیون‌هاست. کیفیت صدای پخش شده از تلویزیون‌ها به همان میزان کیفیت تصاویر مهم و حیاتی است و یک صدای فراگیر و گسترده می‌تواند هیجان و لذت تماشای فیلم‌ها و مسابقات ورزشی را چند برابر کند.

هوش مصنوعی در تلویزیون های ۲۰۲۰ QLED سامسونگ

برای مثال در تلویزیون های ۲۰۲۰ QLED سامسونگ از قابلیتی به نام ردیابی صوتی اشیا یا OTS (Object Tracking Sound) استفاده می‌شود. در این قابلیت صدای سوژه‌ها هماهنگ با حرکات آنها پخش می‌شود تا بیننده‌ها سطح جدیدی از صدای پویا، سه‌بعدی و فراگیری را بشنوند. در فناوری OTS به کمک نرم افزارهای هوش مصنوعی، حرکات سوژه‌ها تشخیص داده می‌شود و از طریق بلندگوهای تلویزیون و بدون نیاز به دستگاه‌های جانبی صداهای مربوط به سوژه‌ها از قسمت‌های مختلف بلندگوهای تلویزیون پخش می‌شود. ترکیب این فناوری با هوش مصنوعی کمک کرده تا در تلویزیون های QLED سامسونگ لذت شنیدن یک صدای فراگیر و غرق شدن در هیجان فیلم‌ها و ویدئوها بیشتر از قبل شود.

در قابلیتی دیگر در تلویزیون های ۲۰۲۰ QLED سامسونگ هوش مصنوعی تلویزیون با تشخیص نوع برنامه پخش شده (شامل فیلم سینمایی یا مسابقه ورزشی یا اخبار تلویزیون و…) و همین طور میزان صدای محیط اطراف و اتاق‌ها، بهینه‌ترین صدا را از نظر شدت و کیفیت برای تماشاگران ارسال می‌کند. در این قابلیت که با نام Adaptive Sound+ شناخته می‌شود تطبیق صداها به شکلی هوشمندانه و سریع انجام می‌شود.

با این قابلیت‌ها دیگر مهم نیست که در کدام قسمت از اتاق یا سالن خانه نشسته‌اید، بلندگوهای هوشمند و فراگیر تلویزیون های سری ۲۰۲۰ QLED با تحلیل و بررسی فضای اطراف خود بهترین و باکیفیت‌ترین صدای ممکن را به گوش شما می‌رسانند.

همچنین برای زمان‌هایی که صدای محیط زیادتر از حد معمول می‌شود مثل مواقعی که جارو برقی خانه روشن می‌شود و به کار می‌افتد قابلیت Active Voice Amplifier طراحی شده است. در این قابلیت صدای تلویزیون همزمان با افزایش صدای محیط زیاد می‌شود تا نیازی به بلندتر کردن صدا از طریق کنترل تلویزیون نباشد.

مدل‌های جدید QLED سامسونگ

مدل‌های جدید QLED سامسونگ اوایل سال ۲۰۲۰ رونمایی و پس از آن روانه بازارهای جهانی شدند. در این تلویزیون‌ها برای نخستین بار از طراحی بدون مرز یا Infinity Screen بهره گرفته شده تا صفحه نمایشی با کمترین حاشیه را شاهد باشیم.

تلویزیون های ۲۰۲۰ QLED سامسونگ همچنین از نخستین سری‌هایی هستند که از قابلیت جدید و نوآورانه ساندبارهای سامسونگ به نام Q-Symphony پشتیبانی می‌کنند. به کمک این قابلیت‌ تلویزیون های ۲۰۲۰ QLED سامسونگ می‌توانند به طور همزمان با ساندبار صداها را پخش کنند. تا پیش از این، صدای تلویزیون های سامسونگ به محض روشن شدن و اتصال به ساندبار قطع می‌شد تا صداها با یکدیگر تداخل نداشته باشد و صداها تنها از طریق بلندگوهای ساندبار پخش شود. اما سری‌های ۲۰۲۰ تلویزیون های QLED به بلندگوهایی مجهز شده‌اند که امکان استفاده همزمان از بلندگوهای تلویزیون و ساندبار را فراهم می‌کند. Q-Symphony به دلیل توانایی در تولید صدای فراگیر و غنی توانست جایزه بهترین نوآوری را در CES 2020 کسب کند.

وجود فناوری‌ها و قابلیت‌های نوآورانه‌ای مثل OTS، Adaptive Sound+ و Q-Symphony موجب شده تا مدل‌های ۲۰۲۰ تلویزیون های QLED سامسونگ تجربه‌ صوتی کاربران را به اوج هیجان و لذت برسانند

source

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس مستقیم